"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

У Башкирії теплоенергетики підміняють мазут на универсин-З

Теплоенергетики Башкортостану в якості запасного пального все частіше використовують замість звичайного мазуту водянистий вуглеводень - универсин-С. На його впровадження в котелень ТОВ «БашРТС» отримало дозвіл науково-дослідних організацій. Як пояснили в Башкирської генеруючої компанії, мазут для підтримки в робочому стані потрібно ...

Теплоенергетики Башкортостану в якості запасного пального все частіше використовують замість звичайного мазуту водянистий вуглеводень - универсин-С. На його впровадження в котелень ТОВ «БашРТС» отримало дозвіл науково-дослідних організацій.

Як пояснили в Башкирської генеруючої компанії, мазут для підтримки в робочому стані потрібно постійно підігрівати. При використанні парових котлів «зайве» тепло відводиться для обігріву мазуту. Найближчим часом парова навантаження на якісь котельні цеху через скорочення великих споживачів пара помітно знизилася. Спеціально відводити тепло на запасне пальне економічно недоцільно. В цілях економії було вирішено відмовитися від мазуту і перейти на универсин-С, який зберігається в резервуарах і не просить додаткових витрат на обігрів.

За даними БГК, уфимская котельня №3 з переходом на вуглеводень зберігає близько 3,5 млн рублів на рік. Застосовується він і в КЦ-8 в Уфі.

Наприкінці 2012 року на универсин-З перебіг котельний цех №4 «БашРТС». Він постачає термічний енергією УМПО, 123 житлових будинки, 5 цілющих, три навчальних заклади і ще ряд об'єктів у мікрорайоні Шакша. Питома витрата пального скоротився на 4,3 кг/Гкал.

Универсин-стали використовувати і в котельному цеху №10 БашРТС-Стерлітамак, - передає http://www.bashinform.ru.

«Нафта Росії»