"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Екс-глава казахського Жанаозена отримав 10 років колонії суворого режиму

Екс-аким Жанаозена Орак Сарбопеев, обвинувачений у зловживанні посадовими можливостями, трати і розкраданні муніципальних коштів, засуджений до 10 років позбавлення волі, сказали в спец міжрайонному суді по кримінальних справах Актюбінської області, передає КАЗТАГ.

"Екс- аким Жанаозена Орак Сарбопеев засуджений до 10 років з конфіскацією майна. Відбувати покарання минулий бюрократ буде в колонії суворого режиму", - виголосили агентству в суді у вівторок.

Нагадаємо, 25 травня в Актау розпочався трибунал над екс-Якимом Жанаозен ОРАК Сарбопеевим. Трибунал проходив під головуванням судді спец міжрайонного суду з кримінальних справ Мангістауської області Руслана Тасмамбетова з участю присяжних засідателів.

5 червня процес був припинений у зв'язку з заявою державного обвинувача про те, що юристи О. Сарбопеева знаходяться в змові з одним з присяжних засідателів. Як підтвердження були представлені відеозаписи.

19 червня суд поновився з новим складом суду. Засідання проходило під головуванням судді спец міжрайонного суду з кримінальних справ Мангістауської області Лесхана Байгулова.

Як повідомлялося раніше, екс-акіму Жанаозена ОРАК Сарбопееву пред'явлені звинувачення у витраті Т 109 млн і зловживанні посадовими можливостями. О.Сарбопеев інкримінується в розкраданні коштів виділених на соціально-економічну підтримку населення і працівників нафтогазової галузі Жанаозена через публічні фонди "Жанашир" і "Жарилкау" на суму Т109 млн за попередньою змовою з колишнім акімом містечка Жалгасом Бабахановим, директором фонду соціального захисту та підтримки населення "Жанаршир" Нурбергеном Борсановим, директором публічного фонду соціального захисту та підтримки населення "Жарилкау" Келдібаем Сансизбаевим, заступником директора АТ РД КазМунайГаз Володимиром Мірошниковим та іншими особами.

О.Сарбопеев був відсторонений від посади і за клопотанням грошової міліції арештований на 2 місяці.

22 червня суд присяжних виніс виправдувальний вердикт О.Сарбопееву, який обвинувачувався в розкраданні і розтраті муніципальних коштів. О.Сарбопеев був звільнений в залі суду. 24 липня прокуратура Мангістауської області опротестувала виправдувальний вирок відносно О.Сарбопеева.

2 серпня апеляційна колегія Мангистауського обласного суду прийняла рішення передати справу за підсудністю до Верховного трибунал РК. У зв'язку з цим О.Сарбопеевбил узятий під варту в залі суду. Кримінальну справу розглядається в спец міжрайонному суді по кримінальних справах Актюбінської області.

Джерело: zakon.kz