"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Афганістан просить Казахстан виділити для нього квоту на експорт ПММ в обсязі до 1 млн тонн

Афганістан просить Казахстан виділити для нього квоту на експорт ПММ в обсязі до 1 млн тонн, сказав КАЗТАГ голова казахстансько-афганської міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва, міністр з надзвичайних ситуацій РК Володимир Божко.

"Там свого часу було 125 тис. Тонн (квота на експорт ПММ в Афганістан - КАЗТАГ). Це була разова квота. На даний момент її немає.

Вони вимагають до 1 млн тонн, але у нас такої можливості немає.

Поки що ні. Так як у нас не врегульовані питання експорту ", - виголосив він в кулуарах V засідання казахстансько-афганської міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва в середу.

В свою чергу глава комісії з афганської сторони, міністр торгівлі та індустрії Афганістану Анвар уль хак Ахаді уповає, що, незважаючи на обмежені можливості Казахстану з експорту ПММ, республіка все таки зуміє виділити квоту.

"Ми покладаємо надії, що уряд Казахстану надасть нам щорічну квоту. Ми розуміємо, що поставки

Казахстану в цій сфері обмежені, але, незважаючи на це ми бажаємо, щоб казахстанська сторона обумовила квоту Афганістану. Два роки тому уряд Казахстану 145 тис. Тонн дозволило поставки ПММ. Але у нас були труднощі з транзитом, і ми не змогли використати цю квоту ", - зазначив він.

Нагадаємо, в 2011 році уряд Казахстану дозволив експорт дизельного пального до Афганістану, загальна квота для цієї країни склала 165 тис. Тонн. Пізніше уряд схвалив поставки 40 тис. Тонн бензину А-80 і 40 тис. Тонн дизельного пального в Таджикистан і Киргизстан.

Також в процесі засідання, міністр торгівлі та індустрії Афганістану запропонував казахстанській стороні зробити полегшений візовий режим між 2-мя країнами, відновити авіарейси між Астаною і Кабулом, або Алмати і Кабулом.

За підсумками засідання планується підписання угоду про захист обопільних інвестицій між Казахстаном і Афганістаном.

Джерело: КАЗТАГ