"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Новий формат традицій не порушив

Майстри нафтогазової галузі зібралися на класичну конференцію- виставку в 20-й раз.

Казахстан ще не дійшов до свого піку видобутку нафти, і ми поки працюємо в головному по припасам, які були здавна розвідані і затверджені. Але на даний момент у нас розробляються величезні проекти з розвідки родовищ, у тому числі на море, які оцінюються як стратегічні. Таку точку зору озвучив на прес-конференції в Алмати віце-міністр нафти і газу РК Болат Акчулаков, відповідаючи на питання журналістів про джерела зростання обсягів видобутку, переробки і транспортування нафти.

І в цьому сенсі у КМГ все ще попереду, вважає віце-міністр.

Прес-конференція відбулася в рамках 20-ї ювілейної казахстанської інтернаціональної конференції "Нафта і Газ" - KIOGE 2012, яка проходить в Алмати відразу з однойменної виставкою. Хоча і в новенькому форматі - b2b (Business to Business), що в перекладі з англійського означає "бізнес для бізнесу". Зазвичай подія приваблює експертів, що працюють в нафтогазовій сфері та суміжних яких супутніх галузях.

В ювілейний рік улаштовувачі змінили звичайний формат виставки, вирішивши підсилити її комерційну і бізнес спрямованість. Що і оцінили майстра. Очікується, що за 5 днів KIOGE відвідають понад 6 тисяч фахівців.

У сьогоднішній конференції, яка за ці роки стала важливою галузевої діалоговим майданчиком, де не тільки лише ведуться дискусії, та й укладаються договори, підписуються договори, учавствуют близько 800 акредитованих професіоналів і близько сотки представників ЗМІ Казахстану, Росії, Англії.

Ювілейна виставка об'єднує 547 очних і заочних учасників із 23 держав світу. Як доповідають беззмінні улаштовувачі - виставкова компанія Iteca і інтернаціональна група виставкових компаній ITE, більше 40% виставкової площі займають всесвітньо відомі компанії, більша частина з яких є незмінними її учасницями.

Підтримку KIOGE надають Міністерство нафти і газу РК, НК "КазМунайГаз", Асоціація KAZENERGY, акимат Алмати, дипломатичні місії країн-учасниць. Зазвичай в процесі форуму проходять тематичні сесії, дискусії, обговорення поточних проблем, завдань, нових тенденцій галузі. Багато тем будуть співзвучні тим, що були актуальні для спікерів та учасників форуму KAZENERGY.

Що природно: улаштовувачі невипадково об'єднують ці дві дії загальним заголовком - "Нафтогазова тиждень Казахстану".

На форумі знаходили і відповіді на животрепетні питання. І, можливо, в силу "спресованого" часу більш гостро вони формулювалися на минулій прес-конференції.

А саме, 1-ий заступник голови правління АТ "НК" КазМунайГаз "Данияр Берлібаев відповів на питання про необхідність залучення коштів з Державного фонду. Він особливо відзначив: поки завчасно говорити про деталі.

Але принциповий момент виділив: якщо це станеться, то тільки на поворотній, комерційної базі.

Віце-міністр нафти і газу Булат Акчулаков пояснив, як працюватиме толінгова схема постачання нафти за межу на переробку. Нагадаю, толінг - це переробка закордонної сировини з наступним вивезенням готової продукції. Як зазначив бюрократ, російські нафтовидобувні компанії можуть вже в поточному році приступити до постачань нафти для її переробки в Китаї по толлингу.

Цей обсяг буде в межах нестачі нафтопродуктів в республіці. Віце-міністр також виділив, що першочергове завдання галузі - заповнення ринку своєю продукцією.

Ну а бліц-підсумок двадцятиріччя KIOGE - форумів і виставок - підвів старший радник компанії ITE Group сер Ендрю Вуд: 20 років діалогів привели до ефективної кооперації і зростанню інтересу до Казахстану в світі.

Джерело: Алевтина донських, Казахстанська правда