"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Характеристики відвантаження нафти на КТК підтверджують тренд на зниження

В січні-жовтні акціонери Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК) відвантажили з терміналу "Південна Озерейка-2" 25100000 тонн нафти сорту CPC Blend проти близько 26,8 млн тонн в січні-жовтні 2011 року. Про це сказано в повідомленні на офіційному веб-сайті консорціуму.

За розміщеними даними, в жовтні акціонерами було відвантажено близько 2230000 тонн нафти проти більш 2,5 млн тонн в жовтні минулого року. Для зіставлення відзначимо, що всього в 2011 році акціонери КТК відвантажили на терміналі "Південна Озерейка-2" близько 32 млн тонн нафти сорту CPC Blend проти 34920000 тонн в 2010 році.

Ще раніше, в 2009 році на терміналі "Південна Озерейка-2" було відвантажено 34570000 тонн нафти, в 2008 - близько 31,5 млн тонн, в 2007 році - більше 32,6 млн тонн нафти. Дані числа допомагають побачити динаміку зниження обсягів відвантаження.

Нагадаємо, що в число вантажовідправників КТК, які здійснюють транспортування і відвантаження обсягів на терміналі (у порядку підключення), входять наступні компанії:

  • "Тенгизшевройл" - 1-ий з укладених договорів - поставляються обсяги забезпечують основну завантаження потужностей системи,
  • "Арман" - афілійований вантажовідправник акціонера КТК - "Oryx Caspian Pipeline LLC". В поточний час знаходиться в приналежності Shell,
  • "Ембамунайгаз" і "Казахойл-Актобе" - афілійовані грузооотправітелі акціонера КТК -Kazakstan Pipeline Ventures LLC,
  • "CNPC-Актобемунайгаз" - виробляє транспортування і відвантаження обсягів на терміналі, користуючись правами доступу уряду Казахстану,
  • "Литаско" - афілійований вантажовідправник акціонера КТК - компанії ЛУКАРКО Б.В.,
  • "Карачаганак Петролеум Оперейтінг Б.В." - 2-ий вантажовідправник за обсягами нафти, що транспортується після "Тенгизшевройл". Афілійований з рядом акціонерів КТК.
  • ЗАТ "НафтаТранс" ЗАТ "НафтаТранс" та афілійовані з нею компанії - уповноважені постачати в КТК нафту російських виробників в узгодженні з правами доступу Руської Федерації.

Джерело: www.kursiv.kz